Poslední komentáře

 
klasifikátor
Hodnocení: 1
Přidáno: 30.09.2020 21:12
Tenhle film znamenal úplné dno pro Víta Olmera. Na něj se tento dříve schopný a uznávaný režisér dostal už v polovině 90.let svojí pornografickou dvojslátaninou "PLAYGIRLS" a už se ze dna nedostal. Tato povídková hrůznost měla zřejmě ukázat herecký rozsah a potenciál Jiřího Krampola ale bohužel ukázala úplně jiné věci!! Především to, že ve Vítu Olmerovi nezůstala už ani špetka vkusu a uměkecké invence.
curil
Hodnocení: 8
Přidáno: 30.09.2020 20:08
Příběh ze stejné doby a na stejný námět jako je oceňovaný film "Milostný život Budimira Trajkoviče" (r. Dejan Karaklajič - 1977). Zmatky kolem dospívání mladíka Krcka, kterého zklame v první lásce dívka, jeho vrstevnice, což ho dostane do náruče starší zkušené ženy. To není pro takového čerstvého muže zase špatný konec, naopak jde o nejlepší způsob, jak se vymanit z nešťastné lásky a vyléčit bolavé srdíčko. Zná to každý alespoň trochu zkušený muž. Příběh je podaný s velkou mírou humoru, ironie a pochopením pro první lásky zklamání a erotické zmatky dospívání. Stranou nezůstanou ani Krckovy trable s rodiči, podané rovněž s humornou nadsázkou.
curil
Hodnocení: 9
Přidáno: 30.09.2020 19:37
Vážnější zamyšlení v klasickém filmovém westernu nad tradičním americkým pojetím spravedlnosti bez spravedlivého soudu. Do podobné pasti rychlého odsouzení spadnou tři nevinná honáci, jejichž vinou je pouze to, že se ocitli v nesprávný čas na nesprávném místě. Příběh je názorným příkladem věčného sporu mezi dobrem a zlem, který v tomto případě nelze vyřešit jednoduchým způsobem, jak začátek filmu naznačuje. Autorem námětu a scénáře je Jack Nicholson, který zahrál i jednu z hlavních postav, pronásledovaného honáka.
Ondra44
Hodnocení: 1
Přidáno: 30.09.2020 18:12
V šedesátých letech se objevila komedie o dvou vesnicích a dvou partách kluků. Od té doby přišlo na svět několik dalších verzí jedna horší než druhá a nebojím se napsat, že jedna stupidnější než druhá. Všechny pak s cílem vytěžit zisk a slávu z té původní. I zpracování této je jen tragicky upravená stará verze k nekoukání.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 30.09.2020 17:27
Nebýt herců dopadlo to nejspíš ještě hůř. Obsahově je to hrozně předvídatelně a vlastně o ničem. Jako komedie to tedy rozhodně k popukání není a na nějakou politickou satiru je to zase dost povrchní. Herci z toho udělali svými výkony koukatelnou věc ale i tak je to jen průměrný film, který asi málokdo zatouží vidět podruhé.
pigal
Hodnocení: 5
Přidáno: 30.09.2020 16:59
Narnia:Kapitola 3...
Tretí diel Narnia ságy šiel kvalitou dole.Formát sa začína opakovať a nudiť.Namiesto Narnie som mal pocit,že sledujem príbeh o Odysseovi a jeho putovaní.Nová posila Will Poulter mi nesadol a menší úspech druhého snímku sa prejavil na slabších efektoch.Nudné, dlhé, nezáživné.
Film s výhradami doporučujem hlavne tým, čo videli prvé dva diely.
curil
 
Přidáno: 30.09.2020 16:29
Jeden ze slabších spaghetti westernů, nedejte se nachytat, Trinitá se ve filmu nevyskytuje a do názvu byl dán jen kvůli úspěšné sérii filmů tohoto žánru s tímto hrdinou. Ostatně v rámci italských a španělských eurowesternů se často v názvech filmů používali jména oblíbených hrdinů (Django, Sartana, Sabata, Trinitá a další), aniž by v příběhu vystupovali. Western je plný přestřelek, rvaček a násilných scén. Tím, že hlavnímu hrdinovi nasadí akrylovou paruku, aby se podobal Klausi Kinskému, příběh nezachrání. Za zmínku snad stojí pouze herecká účast Gordona Mitchella, který hrál v několika spaghetti westernech, ale výrazněji se neuplatnil. Jeho herecká parketa byla více v kriminálkách a hororech.
pigal
Hodnocení: 7
Přidáno: 30.09.2020 11:59
Narnia:Kapitola 2...
Pokračovanie Narnia ságy si drží svoju úroveň.Detskí herci nám pomaly dospievajú, ale svojej úlohy sa zhostili dobre.Posila Ben Barnes si v príbehu nedokáže nájsť svoje pevné miesto a trochu ma sklamal.Kvalita efektov sa od prvého dielu zlepšila.Snímok je zameraný na detské publikum, ale niektoré bojové scény sú pomerne ostré, podobne ako v prvom diele.
Film doporučujem a je vhodný pre rodinnú zábavu.
pigal
Hodnocení: 7
Přidáno: 30.09.2020 11:22
Narnia:Kapitola 1
Veľmi obrazne povedané sa jedná o Pána Prsteňov pre detské publikum.Detskí herci obstáli veľmi solídne.Najviac ma zaujala najmladšia z nich Georgie Henley a z "dospelákov" skvelý McAvoy a Swinton.Príbeh je zaujímavý, miestami nelogický, ale detské publikum nie je také prísne.CGI efekty odpovedajú dobe natáčania.
Film doporučujem predovšetkým detským divákom, alebo ako rodinnú zábavu.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 30.09.2020 11:19
Zdařilá akčně laděná komedie o tom co všechno se může stát když robot určený pro vojenské účely nedopatřením dostane vlastní vědomí a osobnost. Kromě tehdy již známého Steve Guttenberga se zapojili tehdy většinou ještě méně známí herci a odvedli více než dobrou práci. Největším plusem pro českého diváka je ale vynikající dabing. Štěpnička, Postránecký, Trávníček, Jan Teplý či Ilona Svobodová zaslouží absolutorium ale nade všemi tu ční úžasný výkon Jiřího Bartošky (Fisher Stevens v roli Benjamina).
Máša13
Hodnocení: 6
Přidáno: 30.09.2020 11:06
Celkem
povedená svižná komedie, kde však bohužel nechybí předvídatelné klišé a nelogické momenty...Herecké výkony dobré, jen Jennifer mě osobně trochu zklamala, působila až příliš strohým dojmem.
sestricka1
Hodnocení: 10
Přidáno: 30.09.2020 10:34
byly jen dva filmy u kterych jsem kdy plakala, Babicka a Haciko pribeh psa.Tento film je treti v mem seznamu , opravdu pekny a dojemny pribeh
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 30.09.2020 10:29
Tato prestižními mezinárodními cenami ověnčená koprodukční komedie je asi nejroztomilejším filmem o gay komunitě jaký jsem kdy viděl. Ugo Tognazzi a Michel Serrault jsou prostě skvělí!! Netuším do jaké míry se to podobá úspěšné divadelní hře podle níž tenhle film vznikl (na divadle byl patrnerem Serraulta Jean Poiret) ale na plátně to vyšlo fakt výborně. Kromě humoru to má i lehkost, švih a také vkus, což je pro toto (pro někoho) dost problematické téma hodně důležité. Tento film zkrátka nelze než vřele doporučit.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 29.09.2020 23:50
Své výhrady pro tentokrát spolknu ale víc než šest z deseti se nedonutím dát. Většina z toho je tentokrát za herecké výkony hlavní čtveřice. V kombinaci s dalšími plusy a minusy to potom vychází na řekněme hodně dobrý průměr nebo lehoučký nadprůměr - jak se komu více líbí. Ale jestli mi něco opravdu nesedlo pak to byla hudba.
Rastaman33
Hodnocení: 5
Přidáno: 29.09.2020 23:16
Film jako takový je dobře zkouknutelný, ale fakt se nesmí moc přemýšlet. Kde pořád bere tolik vzduchu? Jak může vydržet tak dlouho bez umytí (plísně, vyrážky by ho asi rozložily), bez pořádného spánku. Závěrečný let bez oken je jen třešnička na dortu. Z Měsíce bez atmosféry by to šlo, ale Mars atmosféru má, i když řídkou. Ve filmu jde spíš o multikulturní spojení všech lidí na planetě. V posádce je Němec, vedoucí na zemi je černoch, génius přes počítače opět černoch (jak jinak), vedoucí přes stavbu sondy je Asiat. Velitelka na lodi žena, NASA pomůžou Číňani, občasný záběr na davy v různých městech odhalí při pozorném sledování další černochy v davu. Jo, kdysi bylo všechno na svém místě. Teď nás připravují na kolonizaci celého světa. Matt Damon si už zabral Mars.
Pitryx
Hodnocení: 6
Přidáno: 29.09.2020 21:29
Je to sice filnm o mučení, ale nějak se to moc neprojevuje. Maskéři byli bez práce, takže to zůstalo na hoerečkách. Je to škoda, protože by gore byla pěkná třešnička na dortu. Snímek má spád, je svým způsobem napínavý, jen trochu nepochopitelný chováním té dcery.
martin.stusak.9
Hodnocení: 5
Přidáno: 29.09.2020 21:21
V 80. letech byla ve filmovém průmyslu robotizace hodně populární a na toto téma vzniklo skutečně bezpočet filmů. Hlavně v Hollywoodu. Avšak ani československá kinematografie nijak nezahálela a i ona přidala svojí troškou do mlýna. Samozřejmě však po svém. Socialisticky. Takže zatímco všude jinde se jednalo o akční či akční komedie, barrandovští tvůrci natočili ryze rodinný film. Námět není nijak originální, neboť o robotech vypomáhající v domácnosti byl použit také již mnohokrát. Nápad v podobě babiček se už originalitou honosí. Stroj se podle požadavku naprogramoval a bylo hotovo. A právě v tom je jádro věci. Program obsahuje i nelichotivé věci o sousedech a tak vlivem takového programu netrvá dlouho a začnou si vzájemně dělat naschvály, až to skončí scénou, která dnes vypadá jako nepovedená parodie na Terminátora. Na samém konci se jako obvykle moralizuje, ale v tom smyslu, co již dávno sepsal autor sci-fi románů Isaac Asimov. Prostě roboti by měli lidstvu sloužit a ne se proti nim obracet. Dramatizace žádná, humor aby divák pohledal a omšelost z díla doslova září. V Americe měl slavný ´Terminátor´ premiéru téměř tři měsíce po uvedení této barrandovského skvostu v československých kinech. Měla to být snad náhrada? Víme, kdy se až ´Terminátor´ do našich kin dostal. Pokud ano, tak socialisticky docela blbá.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 29.09.2020 20:47
Snímek přináší život socialistické mládeže v 60. letech dle představ politické ideologie. A tak tu máme postavy nejen ve víru zodpovědnosti v rodinném životě, ale i v tom pracovním. Ano, výrobní proces tu prostě chybět nesměl. Samozřejmě nechybí ani dovádění v době volna, především u vody, a tak by se jim ten život v dnešní době snad i dal záviděl. Spokojenost a důvod k radosti nadevše. Prostě socialismus. Je léto plné romantických chvilek a především lásek. Problém však nastává, když vznikne milostné vzplanutí s následným těhotenstvím. Ne, atmosféra děje se tímto v žádném případě nemění. Vše dál probíhá v poklidu, až to šokuje. Ale jistě, mladý pár se to snaží řešit, ale asi ne tak, jak by si leckdo představoval. Film tak má především moralizující charakter a proto končí tak, jak končí. Mimo jiné se také samozřejmě probírá možnost potratu a slečna, které se o týká, už dokonce sedí v čekárně, ale v socialismu to nebylo tak jednoduché jako dnes. Hlavní rozhodující slovo měla zvláštní komise, která především dělala to, co tento film. Od potratu nastávající maminku odvrátit. Námět není zpracován nijak špatně. Víra zodpovědnosti je zkrátka maralizačním tématem a tak by snímek ve své podstatě nemusel uškodit ani dnes. Český snímek opomíjený a je to škoda.
Ostrovan
Hodnocení: 7
Přidáno: 29.09.2020 20:16
Nečekejte nic artového nebo hlubokého a věřím, že nebudete zklamáni. Je to takový milý, naivní, hezký. Nic víc, nic míň.
Ostrovan
Hodnocení: 6
Přidáno: 29.09.2020 20:12
I přes masivní PR a hvězdné herecké obsazení bábovky nenabídnou kvalitnější podívanou. Snaha nacpat do filmu co nejvíc z knížky (aspoň tak mi to přišlo a režisér v rozhovoru potvrdil) vedlo ke zkratkám ve scénáři a zploštění postav a závěr, něco mezi telenovelou a pohádkou, tomu nasazuje smutnou korunu.
martin.stusak.9
Hodnocení: 4
Přidáno: 29.09.2020 20:04
Toto není příběh z určitého ročníku Závodu míru. Vznikl ze zážitků všech dosavadních ročníků a je věnován těm, kteří v tomto náročném boji dokázali povýšit přátelství nad slávu vavřínového věnce. Takže jen taková malá filmová pocta závodníkům a oslava onoho závodu. Nic víc, nic míň. Jako plnohodnotný film něco takového brát nelze. Snad jen jako nevýrazný zkratkovitý televizní povídkový projekt.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 29.09.2020 19:50
Příběh o elegantním architektovi, od něhož okolí očekává víc, než on sám dokáže dát. Ve snímku se setkala plejáda tehdejších hereckých es, ale přímo na tělo to celé bylo napsáno Miloši Kopeckému, který svou postavu pojal tak impozantně, že jiného představitele si nelze ani představit. Olga Schoberová, která si střihla architektovu milenku čekající výpomoc z protekce, je pojem sám o sobě. Když ale architekt podlehne půvabu jiné ženy, s tváří Jany Hlaváčové, okolnosti rázem nabírají jiný směr. Příběh byl myšlen jako obyčejná životní anekdota, avšak jestli se to povedlo už musí posoudit pouze divák. Úsměvné situace se sice naskýtají a to hlavně vlivem mistrovského herectví Miloše Kopeckého, ale úsměv na divácké tváři to bohužel moc nevykouzlí. Myšlenka životně humorných i vyloženě trapných situací je sice koncipována dobře, ale pokud zpracování skřípe každým coulem, zábava nijak zvlášť prostě nevynikne. Obzvlášť, pokud se do popředí vtírá nějaká ta filozofie. Herci profesně ze sebe vytáhli všechno co mohli, ale bohužel, vyšlo to všechno nějak naprázdno.
curil
Hodnocení: 7
Přidáno: 29.09.2020 14:27
Sportovní film pojatý tentokrát trochu jinak. Bez oslavných fanfár a kultu slavných sportovních osobností, tak jak to umějí třeba Američané, probíhá příběh ambiciózního cyklisty, který má touhu se prosadit. Samozřejmě v jednom z nejvíce náročných sportů na fyzickou kondici se časem nemůže obejít bez zakázaných podpůrných prostředků (EPO atd.). Film je natočen velmi věrohodně, záběry z cyklistických závodů a vše co se kolem závodu děje, je podáno dokumentaristickým pojetím.
klasifikátor
Hodnocení: 2
Přidáno: 29.09.2020 10:10
Hodně nepovedený televizní film. Dost pochybně vyprávěné paměti bývalého vojenského letce zabalené do již stokrát použitého rodinného klišé. Chaoticky vkládané retrospektivní sekvence tu narážejí do narušených mezigeneračních vztahů jako beranidlo a ani otec a syn Švehlíkové s Oldřichem Vlachem tomu nedokážou dodat nějaký řád a úroveň. Film je z kategorie těch naprosto a zcela zbytečných.
topipig
Hodnocení: 10
Přidáno: 29.09.2020 03:21
Povídky Jaroslava Haška bývají většinou zárukou kvality a pobavení. Vít Hrubín Historky z Ražické bašty natočil přesně s tou malebnou dobovou atmosférou i s nářečím venkova a Jižních Čech. Všechny postavy a roličky mají ducha a kouzlo Haškovy obrazotvornosti. Je to zkrátka tam a herci si hraní očividně užívali. Scénář napsal odborník na téma vzatý, cimrmanovec Miloň Čepelka a bývalý cimrmanovec Jiří Šebánek. Plynulost děje podbarvují klarinety a akordeony, jejichž autorem je Jaroslav Krček, umělecký vedoucí souboru Musica Bohemica. Kompletně velice povedené dílko.
Ramilie
Hodnocení: 10
Přidáno: 28.09.2020 23:17
To byla hodně drsná podívaná! Hned od začátku mě to vtáhlo a to jsem si to původně pustila jen jako nějakou kulisu na spaní (vzhledem k velké únavě jsem to nedokoukala najednou, ale nikoliv proto, že by mě to nebavilo, naopak, bylo to až moc napínavý - ale v dobrém slova smyslu). Hlavní herec zahrál roli dokonale, vlastně všichni herci byli skvělí. Nejsilnější scény: nervové zhroucení Billyho a následné napadení Rifkeho a návštěva jeho přítelkyně. A přestože si filmaři trochu upravili děj i chování Turků (vykreslili je hůře, než byli ve skutečnosti, alespoň podle výpovědi skutečného Billa Heyese), zpracování se mi líbilo.
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 28.09.2020 21:35
Hloupý obšleh
Je to jen velmi nešikovná a trapná kopie filmu zcela jiného a výborného. Němci nikdy neuměli točit filmy a tenhle příšerný obšleh originálu z USA s názvem "Než si proi nás přijde" je to toho jen dalším důkazem.
martin.stusak.9
Hodnocení: 7
Přidáno: 28.09.2020 21:22
Jedná se o další filmový zářez do filmové řady historicko-válečného opusů s pevným příběhem, úžasnými kostýmy a hlavně s množstevními epickými bitvami nevynechávající patřičnou brutalitu. Středem všeho dění je tentokrát mladá žena, která po smrti svého otce převezme vládu nad královstvím a že to nebude mít lehké je samozřejmě víc než jasné. Bylo by i naivní si myslet, že tentokrát budou chybět vzbouřenci usilující o její smrt. Je to tak. Použitá dějová šablona je už tak provařená, že není možné, aby celý dějový koncept nebyl pro nějakého diváka naprosto předvídatelný. Mínusem je i unáhlenost v tempu vývoje děje. Je to zbytečně moc rychlé, což v některých sekvencích způsobuje dojem přílišné zkratkovitosti. Scénář byl určitě daleko plynulejší, čemuž se u podobných snímků dostává daleko většího prostoru, tudíž i delší stopáže, takže devadesát devět minut tohoto snímku budiž velice málo. Potíž je i s herečkou Kelly Chen. Uvěřitelnost jejího podání vládkyně a bojovnice ve válečných vřavách, kterou drsní muži respektují a jdou po jejím boku do boje, je docela na bodu mrazu. To už třeba Milla Jovovich, coby Johanka ve snímku ´Johanka z Arku (1999), podala daleko věrohodnější výkon. Snímek tedy moc neuchvátí, obzvlášť v tak ohromném množství podobných počinů z hongkongské produkce, avšak v rámci žánru za shlédnutí určitě stojí. Jen je potřeba nic převratného neočekávat.
klasifikátor
Hodnocení: 2
Přidáno: 28.09.2020 20:56
Tenhle televizní krimi film je úplně tragický. Zápletka je víc než za vlasy přitažená a počínání téměř všech postav je zcela absurdní. Bohužel ani seskupení velmi známých herců se nijak zvlášť nepředvedlo. Že byly krajně nepřesvědčivé Bára Štěpánová s Lucií Vondráčkovou mě tak nepřekvapilo ale že to postihlo i Pavla Kříže a naše prominentní herecké veterány to už překvapí! Už jednou jsem tu zmiňoval, že režisérky paní Jitky Němcové si lidsky i profesně vážím ale tenhle film se jí natolik nepovedl, že nemá daleko k úplnému odpadu.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 28.09.2020 20:16
Nízkorozpočtová kultovní hororová klasika svého času udávající směr a dodnes je u mnohých snímků znatelný vliv. Příběh je jednodušší než by se zdálo, ale v rámci depresivních, strašidelných a vůbec deprimujících scén, je z námětu vytlačeno maximum. Už ta představa, že někdo jako zázrakem přežije těžkou autonehodu, aby si posléze uvědomil, že v okolí není něco v pořádku, pohyboval se ulicemi s pocitem být neustále pronásledován podivnou postavou, po nějaké době si uvědomil, že pro okolní svět jakoby byl neviditelný a navíc byl přitahován do děsivého místa jakési opuštěné pouťové atrakce, může být pro mnohého něco naprosto nepředstavitelného. Okolní svět jako by se zkrátka změnil, i když vše probíhá tak, jak má. O to víc vyzní šokující finále. Režisér Herk Harvey, který si ve snímku i zahrál, naplnil svůj filmový počin spoustou strašidelných a znepokojivých obrazů množstvím lidí strašidelně hledících do kamery, dlouhými záběry jak v interiéru, tak i v exteriéru, s tajemným dojmem, že se něco stane, množstvím opuštěných budov vyvolávající nepříjemný pocit, rychlé přiblížení či zrychlení obrazu, a dalších metod k vytvoření opravdového znepokojivého diváckého pocitu během sledování. Tomu napomáhá i pronikavě zlověstný soundtrack podtrhující danou atmosféru. Nakonec, zvuk varhan už v podstatě mluví samo za sebe. Snímek je zkrátka plný nápadů, které v 60. letech prostě museli uchvátit. V dnešní době už je to právě vlivem stáří snímku zcela někde jinde, ale jako hororová klasika mysteriozního hávu stále zůstává příznačná ve své podstatě a daných tvůrčích myšlenek. Prý se tímto počinem inspirován i George A. Romero pro natočení svého legendárního snímku ´Noc oživlých mrtvol´ (1968). Když oba snímky porovnáme, je tato informace uvěřitelná. Jedná se tedy o příznačnou hororovou mysteriózní klasiku, která by neměla chybět ve sbírce fanoušků hororových snímků.
Didinka
Hodnocení: 7
Přidáno: 28.09.2020 19:58
Pohádka se mi líbila a docela překvapivě jsem se často i zasmála. Film nemá žádné větší ambice, než pobavit a mě to celé od začátku až do konce bavilo. S filmem jako s pohádkou mám ovšem jeden velký problém. A to zařazení do nějaké určité historické doby, tím, že se vyskytují konkrétní historické indicie. Šaty vypadaly převážně 17. století, ale demokratické volby patří až do 19. století, navíc všechno ostatní je zcela současné, např. jazyk, hudba a politická satira. Škoda, že to nebylo víc nadčasové. Takto jsem měla silný pocit, že jde záměrně o jakési ochotnické divadlo spolku, který vyprázdní malou kostymérnu a navlečou na sebe všecko, co tam mají, ať hrají cokoliv. Stejným způsobem pak přistupují k zápletce i dialogům. Jestli to měl být skutečně záměr, tak se jim to povedlo, ale spíš mám podezření, že to bylo nechtěné.
Karius
Hodnocení: 8
Přidáno: 28.09.2020 19:43
Četl jsem pár komentářů a spousta myšlenek, který jsem tady chtěl napsat, jsou zde již zmíněny. Souhlasím s tím, že to je film, kde Rock musel ukázat, že je opravdu herec a ne pouze kráčející skála, která masakruje protivníky nebo drsnej polda z rychle a zběsile. Taky souhlasím s tím, že kdejakej akční hrdina hrál někdy šaška. Arnie(Junior),Sly(Oscar),Vin Diesel(Dudlíkátor),Willis(Smrt jí sluší) apod., takže proč ne Rock? Já musim říct, že mu to fakt sedlo a bavil jsem se. Je to komedie a ta má hlavně za úkol rozesmát a já se smál hodněkrát, takže když vidim ta nízká hodnocení, tak si přihodim na 80%
petrusmev
Hodnocení: 9
Přidáno: 28.09.2020 19:18
Zatímco Sedláčkův film o Palachovi (2018) mapuje události před Činem, zde je ukázána doba po Činu, a to na konkrétním příběhu advokátky Dagmar Burešové. Jinak je Hořící keř obecně filmem především o odvaze, touze po spravedlnosti a svobodě. A taky o té druhé straně, o nečistých praktikách moci, překrucování pravdy, zastrašování, psychickém i fyzickém nátlaku.
Tatiana Pauhofová je v hlavní roli úžasně elegantní a dává své straně správný znak křehkosti a zároveň neústupnosti. Celý film je hodně poctivě udělaný - sugestivní hudba, kamera, herecké výkony, ... Výborný počin.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 28.09.2020 19:00
Starý policejní pardál libující si ve vybudovaném korupčním prostředí pro klid svůj i zločinců René a jeho nový mladý parťák Francois původně chtící být poctivým poldou, ale nechal se do korupčního prostředí stáhnout, se vrátili v celé své slávě a jak je patrné hned na začátku příběhu, je jim utípnut tipec, dříve, než se stačí divák rozkoukat, co je vlastně kde nového. Vpodstatě až na jeden detail vůbec nic. Byly suspendováni, nahradila je jiná policejní dvojka a pokud by si někdo myslel, že už konečně všechno běží tak jak má, bude vyveden z omylu dříve, než se naděje. Volné pokračování kultovní komedie ´Prohnilí´ (1984) se věrně drží nastavené dějové linky a jen zdvojnásobuje použitou amorální myšlenku zásady, že pouze naivní člověk stále věří, že lidská bytost může být dokonalá. Také by se dalo říct, že úřad pro vnitřní záležitosti svým zásahem do dané situace fakticky pouze přeposlal problém z deště pod okap. Atmosféra, energičnost a pevná nálada zábavného charakteru byla zachována, takže pokud zaujal snímek první, musí zaujmout i toto pokračování. Nakonec aby ne, když na režijní stoličku opět zasedl Claude Zidi, který na celé koncepci snímku nic nezměnil. Může se to zdát stereotypní a bez jediného krůčku do předu v nějakém vývoji, ale nadruhou stranu zase fanoušci Philippa Noireta, který to opět celé s plnou vervou táhne, samozřejmě majícího v patách Thierryho Lhermitta, dostanou to, co od toho všeho očekávají. Snímek tedy ve své kvalitě neklesl, ani nepovýšil. A v tomto případě je to jedině dobře.
Máša13
Hodnocení: 6
Přidáno: 28.09.2020 09:07
Určitě
nejsem cílová skupina pro tento druh filmu, ale musím uznat, že jsem se celkem bavil. Jen škoda, že příběh,události a konec jsou naprosto předvídatelné...
topipig
Hodnocení: 6
Přidáno: 28.09.2020 02:51
Na můj vkus až příliš rozvláčné, s místy zmateným střihem, nicméně příběh o dvou náctiletých kamarádkách, které chodí do katolické školy a letní prázdniny tráví na rodinném sídle na venkově jedné z nic má své opodstatnění a hlavně neskutečně silnou pointu. Ta zamrazí v zádech! Děj se odehrává během oněch prázdnin, kdy se Anne (dominantnější povahy) a Lore (andělská tvářička) zřeknou Boha a svoje duše zasvětí Satanovi. Začnou dělat věci, které se neslučují s křesťanskou vírou, jako třeba zabíjet ptáčky, pálit stohy, dráždit a provokovat mužský, přičemž nejednou dojde až k znásilnění. Nakonec se stane to nejhorší, kdy zlo nabírá na síle a v té chvíli film začíná gradovat a znepokojeně pulzovat. Co bych určitě vypíchl, jsou hlavní představitelky Anne a Lore, které se nebojí odhalit a některé scény jsou nejen na svou dobu velmi odvážné. Další silná stránka je hudba, která působí jemným barokním dojmem, v kontrastu s rouháním, mučením a znásilňováním. Rozhodně hodně zajímavý počin, který bych nenazval hororem, ale spíš psychologickým dramatem.
naineko
Hodnocení: 2
Přidáno: 27.09.2020 23:30
I když se Coenům podařilo vychytat většinu krp z předlohy (Fakt netuším proč je kolem McCarthyho tolik povyku.) a umenšit množství i míru patetických keců stojí film za starou belu. Fakt škoda herců a jejich snahy. Slepenec volně pospojovaných scén s typickými Coenovskými postavičkami. Bohužel jen ten slepenec.
topipig
Hodnocení: 2
Přidáno: 27.09.2020 23:27
No to jsou vály. František Laurin mě zatím nepřesvědčil, že byl byl dobrým režisérem. I v tomto případě je příběh hrozná blbost a s humorem má pramálo společného. Hlavní postavy jsou otřesný, ostatní herectvo taky bída a scénář je typický hloupý socialistický škvár. Hudba zní infantilně jako pro předškolní děti. Hrůza, děs, trapnost. Ruce pryč!
PROCESOR
Hodnocení: 5
Přidáno: 27.09.2020 21:48
PROCESOR!
Ne není to zbytečný film, ne není to béčkový film. Je to klasická naháněčka, kde sice charisma Bruce je dávkováno po kapkách, ale úplně to stačí. Základní otázka je co od takovýho filmu čekáte, pakliže si dokážete odpovědět, nemůžete být moc zklamaní.
curil
Hodnocení: 4
Přidáno: 27.09.2020 17:56
Film není určen pro normálního diváka. Zobrazení násilí se spoustou krve a dalších tělesných tekutin, explicitní znázornění znásilnění, zabíjení, mučení, je i pro fanouška žánru a japonského filmu hodně přes čáru. Do hodinové délky filmu (zaplaťpámbůh) se vejde opravdu téměř všechno, na co může zvrhlý jedinec pomyslet. Při erotických scénách, vše pouze soft core, také režisér nešetří krutostí a brutálním mučením. Originální název je poněkud zavádějící, volně přeloženo "Sněz školačku", když ve filmu nejde ani o kanibalismus, ani o žádné školou povinné dívky. Jednotlivé postavy vedou trapné řeči, alespoň náznak humoru nebo shození nějaké vypjaté scény, toho se také divák nedočká.
wena
Hodnocení: 5
Přidáno: 27.09.2020 11:39
Tak čím víc o tom přemýšlím tak nejvíc mě vadilo na tomto filmu obsazení do role mladé raperky . Jinak nápad dobrý ale pojetí a zpracování prostě pokulhává.
K882
Hodnocení: 8
Přidáno: 27.09.2020 10:07
Kalifka
Je to politický film. Průměrný scénář, ze kterého by se dalo vytěžit více. Skvostná hudba E. Morriconeho. A především, nádherná Romy Schneider, ve své době jedna z nejkrásnějších evropských hereček. Od doby císařovny Sissy neskutečně vyzrála
a roli horkokrevné italky zvládla fantasticky. Ugo Tognazzi ji zdatně sekundoval a podal rovněž výborný výkon. Film jsem si i díky dosud nedostupným českým titulkům opravdu vychutnal a vřele ho doporučuji.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 27.09.2020 09:16
Tenhle seriálek o partě pražských pionýru hledajících klubovnu je sice označen jako "dobrodružný rodinný" ale k tomu prvnímu má dost daleko. Z mého pohledu je to klasický seriál pro děti a mládež, který je z dnešního pohledu už beznadějně přežitý. Jsou tu střípky dobrého herectví (Jan Kanyza v roli hajného) ale co se týče obsahu nemá dnešní mládeži mnoho co nabídnout (pokud vůbec něco).
Máša13
Hodnocení: 4
Přidáno: 27.09.2020 08:16
Hodně
slabý snímek, který nezachránili ani známí herci, kteří ho svým výkonem taky zrovna nepodpořili a podali pouze průměrné výkony. Příběh o ničem, děj o ničem, pointa (závěr) slabá...
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 27.09.2020 07:40
Výborná francouzská krimi komedie. Louis de Funes právě v tomto roce tímto filmem a prvním dílem "Četníků" nastartoval kariéru hvězdy i když tady byl ještě tou první star Jean Marais. K tomu má velká favoritka Mylene Demongeot a ve vedlejších rolích dva skvělí figurkáři Jacques Dynam a Robert Dalban. Spousta dobrých gagů a výborné dialogy to vše umocněno dokonalým dabingem nejen mistra Filipovského ale i V.Ráže, M.Moravce, Jorgy Kotrbové, Jaroslava Moučky, Soběslava Sejka a dalších. Pro mě vynikající oddechovka a klasika tohoto žánru.
topipig
Hodnocení: 10
Přidáno: 27.09.2020 04:15
Ach, ta úžasná atmosféra!!! Ta by se dala krájet! Svým pojetím mě hodně připomínala sugestivní, snovou a melancholicky potemnělou náladu, která prostupuje filmy Jeana Rollina. Exteriéry tvoří okolí zámečku na sklonku zimy s nadcházejícím jarem. Interiéry jsou zase skvostné prostory starého panství a přilehlé kotelny. Hudba - to je naprostá magie!! Ta ústřední melodie, zahraná buď na smyčce nebo na klavír, s krásným ženským hlasem. Nebo zlověstné skučení smyčců ve vypjatých situacích s až téměř rituálními ženskými vokály! Překrásnej hudební doprovod! Hlavní hrdinkou je ošetřovatelka, nádherná zrzečka, které prostě nejde nefandit! Tělesně postižený správce budovy Flavien mě hodně připomínal herce Petera Stormareho. Osazenstvo sanatoria nemá chybu. Staříci a stařenky se přes den nudí, ale jejich noční lovy za čerstvým masem v potemnělém domě jsou pořádně zlověstné! Kamera - toť celkově pastva pro oči. Gore mě taky docela překvapilo. Ano, pro takové filmy mám slabost. Škoda jen trochu ukvapeného závěru a pár trhlinek v poslední čtvrthodince, ale vzhledem k tomu, že mě dlouho nějakej snímek takhle nepřipoutal k obrazovce, tak dávám plnej kotlík! A nejlepší na tom je, když o snímku a jeho ději absolutně nic netušíte! Ten zážitek je pak dvojnásobný.
topipig
Hodnocení: 8
Přidáno: 27.09.2020 01:10
Nahota na prodej je svým způsobem kultovní film. Jednak tím, že vznikal v porevoluční době, kdy se rozjížděl organizovaný zločin s bílým masem a pornokazetami, jehož součástí je i cigánský gang v tomto filmu. Dále nezapomenutelné hlášky a postavy, jako například cigán Fuko, který rád klátívá výfuky od aut :D. V době natáčení snímku se tradovalo, že bitka mezi romy a skíny se zvrhla a během scény rvačka vypukla natvrdo a štáb nezadržel její klidný průběh :D. Já k filmu přistupuji s rezervou a snahu natočit akční snímek oceňuji. Příběh má rázný spád, k čemuž přispívá i dynamická hudba Ondřeje Soukupa, která ve filmu plní důležitou funkci, podobně jako v dřívějším, žánrově podobném Olmerově počinu Bony a klid. Pamatuju si, že na učňáku jsme sjížděli skinheadskou kapelu Braník, kde byl úryvek z filmu, zrovna když skíni řvou "Černý svině, černý svině!!":D. Pro mě je Nahota na prodej ukázkou své doby se vším všudy a proto si rád u jejího shlédnutí zavzpomínám. Musím ještě zmínit roli mafiána, kterého ztvárnil kontroverzní podnikatel Ivan Jonák, v podstatě hrající sám sebe a roli Nancy, kterou si zahrála Karla Třísková, jež jakoby tatíkovi vypadla z oka. Mazec, ty geny jak fungují!
topipig
Hodnocení: 8
Přidáno: 27.09.2020 00:10
Aspoň pro něco je to coronavirové období prospěšné. Díky němu vznikla ČT3, která začala každý den vysílat minimálně tři inscenace nebo malé televizní filmy, z nichž velká většina na televizní obrazovce nikdy nebyla. A že se v Národním archívu takových věcí válí, to je stará známá věc. Tahle hodinová inscenace má všechny atributy lidského dramatu. Výborné herecké výkony přidávají ohromnou věrohodnost. Jak Viktor Preiss v roli ušlápnutého pana Kučery, Hana Maciuchová jako jeho žena nebo Bronislav Poloczek v roli agresivního ožralce a Kučerovic souseda Parmy. Příběh o soužití lidí v paneláku, kteří jsou lhostejní k násilnostem ke své ženě a dceři věčně opilého Parmy stojí hlavně na zmíněných hereckých kvalitách. Celou dobu jsem si říkal, proč se inscenace jmenuje Skok, v závěru jsem pochopil. Zajímavou a místy disharmonickou hudbu složil Pavel Eliáš.
beneva
Hodnocení: 10
Přidáno: 26.09.2020 20:23
Nezastírám, že jsem skalní fanynka celého seriálu a jako taková ani nemohu hodnotit film jinak než zcela dokonalý!
Ale i kdybych jí nebyla, tato ryzí britská esence všeho krásného, starobylého, ryzího, správného a tak proklatě konzervativního, to musí potěšit duši každého, kdo má toto období rád.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 26.09.2020 20:10
Skřípe vám to v manželství? Jeďte na teraupeutické sezení na tropický ostrov. Nebudete tam sami. Takových párů bude přítomno víc. Ale pozor, partner si musí myslet, že se jede jen tak na dovolenou do luxusního letoviska. No, a co se příběhu týče, jak už to v životě bývá, musel by v tom být čert, aby se to tam jednoho dne nezvrtlo. Jon Favreau a Vince Vaughn se již objevily v komedii ´Proutníci´ (1996) a později ve snímku ´Ranaři´ (2001), takže do třetice všeho dobrého? Snímek začíná dobře. Plno komediální etud, humoru a bláznivin. Nejeden si řekne, jo, konečně něco zábavného. Jenže ouha. Čím víc je celý koncept příběhu delší, tím více vtípků se vytrácí a vše nahrazuje omšelost. Zkrátka, čím déle je člověk na takovém ostrově, tím větší nuda z toho odeznívá. Každopádně se jedná o tradiční letní komedii určenou spíše pro dámskou část diváků. Ano, může za to klasická feministická rozvaha, i když v tomto případě se tento koncept přeci jen poněkud vyčůraně obchází. Ne, nejde tu o to, že bude muž dobývat ženské srdce tím, že bude vykonávat většinu práce, zatímco žena pasivně čeká na to, že jí muž ledasco vynahradí, ale jde o to, že se muži svou aktivitou sami lépe rozvíjejí k obrazu svému. Zkrátka jde o to, že si muži sami uvědomí, že by měli více myslet na přání své partnerky, zatímco ony stále myslí jen na přání své. Pro muže skutečně těžký kalibr. Humor tradičně pramení ze vzniklých nedorozumnění a bizarních vedlejších postav. Vince Vaugh vystupuje ve své roli tak, jak je povětšinou znám, takže jeho fanoušci si mohou očekávaně přijít na své. Snímek totiž jinak láká svou atmosférickou letní svěžestí a odpočinkovým dojmem z filmového zážitku. Snímek není špatný, jak by mohlo vyznít, ale přeci jen tomu jakoby něco chybělo. Rozhodně to bude především kratší stopáž zabraňující pocitu, že tomu každou další minutou čím dál více dochází dech.

TV Program

ČT1 - Panství Downton (2010) [TV ser...

15:05 - 16:00

5 minut již uběhlo
50 minut zbývá do konce

ČT2 - Nejúžasnější koncertní sál svě...

14:45 - 15:35

25 minut již uběhlo
25 minut zbývá do konce

NOVA - Odložené případy (2003) [TV se...

15:00 - 15:55

10 minut již uběhlo
45 minut zbývá do konce

Prima - Policie Hamburk (2007) [TV ser...

14:25 - 15:25

45 minut již uběhlo
15 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168191
Osobností: 664826
Fotografií: 659145
Plakátů: 316683
Obsahů a biografií: 154941
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Waterloo po česku (2002)

Waterloo po česku
Tenhle film znamenal úplné   dno pro Víta Olmera. Na něj   se tento dříve schopný a   uznávaný režisér dostal   už v polovině 90.let svojí   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 1 / 10

Motýlí mrak (1977)

Motýlí mrak
Příběh ze stejné doby a na   stejný námět jako je   oceňovaný film "Milostný   život Budimira Trajkoviče"   (r. Dejan Karaklajič - 1977).   více >

Autor: curil | Hodnocení: 8 / 10

Jízda v bouři (1966)

Jízda v bouři
Vážnější zamyšlení v   klasickém filmovém westernu   nad tradičním americkým   pojetím spravedlnosti bez   spravedlivého soudu. Do   podobné více >

Autor: curil | Hodnocení: 9 / 10

Knoflíková válka (2011)

Knoflíková válka
V šedesátých letech se   objevila komedie o dvou   vesnicích a dvou partách   kluků. Od té doby přišlo   na svět několik dalších   verzí jedna více >

Autor: Ondra44 | Hodnocení: 1 / 10

Musím tě svést (2002)

Musím tě svést
Nebýt herců dopadlo to   nejspíš ještě hůř.   Obsahově je to hrozně   předvídatelně a vlastně o   ničem. Jako komedie to tedy   rozhodně k více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 5 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení